DOLAR 32,6023 0.38%
EURO 34,7724 0.04%
ALTIN 2.496,120,49
BITCOIN 20252132,11%
İstanbul
12°

HAFİF YAĞMUR

13:09

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Galatasaray'da Erden Timur'dan Ziyech ve stoper müjdesi! Nicolas Dominguez, Guendouzi, Sergio Ramos isimlerine de değindi…

Galatasaray'da Erden Timur'dan Ziyech ve stoper müjdesi! Nicolas Dominguez, Guendouzi, Sergio Ramos isimlerine de değindi…

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, transferde yaşanan son gelişmelere değinirken ismi geçenlerden Hakim Ziyech konusunda müjdeyi verirken...

ABONE OL
Ağustos 17, 2023 18:35
Galatasaray'da Erden Timur'dan Ziyech ve stoper müjdesi! Nicolas Dominguez, Guendouzi, Sergio Ramos isimlerine de değindi…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, transferde yaşanan son gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu. Hakim Ziyech ve bir stoper transferi konusunda müjdeyi veren Erden Timur; ismi geçen Nicolas Dominguez, Matteo Guendouzi ve Sergio Ramos isimlerine de değindi. 

Düzenlenen takım yemeğinde açıklamalarda bulunan Timur, “Geçen sene de bu tip yemekler organize ediyorduk. Aileler de var, çocuklar da var. Sezonumuz yeni başladı. Dünyada sayılı yerlerden biri burası. Bu sene bizim için çok farklı bir sezon olacak. Ailemize yeni katılanlar da oldu. Bu sene bizim için dayanışma ve konsantrasyon senesi” dedi.

‘SAĞLIK NOKTASINDA HERHANGİ BİR ŞEY OLMADI’

Hakim Ziyech konusundaki soruyu cevaplandıran Erden Timur, şu ifadeleri kullandı:

Sağlık testleri bitmek üzere. Çok detaylı şekilde yaptık. Transfer stratejimizi tam anlatamayız çünkü hem bu sezon için hem önümüzdeki sezonlar için kartımızı açarız. Ziyech kısmında belli bir noktaya gelindi. Neticelenirse herkese bunu bildireceğiz. Sağlık noktasında şu aşamaya kadar herhangi bir şey olmadı.

Beşiktaş’ın Rashica transfer açıklamasına ilişkin soruyu da yanıtlayan Erden Timur, “Son derece yakışıksız. Şu memlekette insanları bölmeye çalışıyorsan bu tip şeyler yaparız. Sporu birleştirmek için yapıyoruz. Eksik yapsak dönüp dönüp özür diliyoruz. Azmimiz de, gece gündüz çalışmamız da, konsantrasyonumuz da idealistliğimizden geliyor. Biz de çıkıp diğer takımlara başka şeyler mi diyelim? O gece oraya bir sürü katılan insan olmuş farklı farklı takımlardan. Bunları mı söyleyelim. Bunlar insanları bölmekten başka hiçbir şey yapmıyor. Gerçekten ucuz politikalar, kınanacak işler bunlar” dedi.

Rashica’nın transferi özelinde de konuşan Timur, “Rashica, son derece iyi bir oyuncu. Rakiplerimiz hangi transferi yapsa hepsinin iyi oyuncu olduğunu da belirtiyorum ki bu sene böyle gergin geçmesin diye. Biz, birçok oyuncuyu sadece o pozisyon için değil… İnsanlar bizim hangi tip oyuncu aradığımızı da bilmiyor. Tabii ki Rashica ile bir süreç içerisinde de görüştük. Bizi sağ olsun çok uzunca bir zaman da bekledik. Neticede planlama stratejisi farklı çıkan opsiyonlara göre de değişiyor. Bu, çok dinamik bir süreç. Belki o dinamik süreç, bütçen çok geniş olsa daha az dinamik olur. Biz, sadece bir pozisyon için değil. 8 numarada da 40 gündür bizi bekleyen oyuncu var. O ideale gitmek istiyoruz. İdeale %100 gidemeyebilirsiniz ama en azından %90 gitmek istiyoruz. Geçen sene sıfırdan bir takım kuruldu. Taraftarımız son derece müsterrih olsun” ifadelerini kullandı.

Rashica’da olduğu gibi birçok pozisyonda opsiyonlarını beklettiklerini ifade eden Timur, “Opsiyonları bekletiyoruz. Sadece 8 numara için de değil. Başka pozisyonlar için de var. En idealine gideceğiz. Önümüzdeki hafta içerisinde de insanlar bu şekli görecek” dedi.

Transfer çalımı meselesinde de görüşlerini aktaran Galatasaraylı yönetici, “Şu çalım işlerine çok herkes takılmış durumda. Sizin ihtiyacınız olan bir yerde birisini alıyorsunuz siz de çalım atmış olmuyorsunuz. Gelen oyunculara bağlı. Ona izleyici karar verir diyeyim. Bizim çalım attığımız düşünülen oyuncularda da bir kelime etmedik. Rakiplerimiz bu konularda naralar atıyor, farklı farklı söylemler içerisine giriyor. Bizim çalım attığımız düşünülen oyuncularla ilgili her şey benim belgelerimle var. Belgeden kastım da mesajlardan bahsediyorum. Sadece bu futbolda oluyor. Bazen aynı oyuncuya talip oluyorsunuz, olabiliyor. Taraftar birbirinden çalım bekliyor oluyor. Aslında herkesin kendi ideal kadrosuna odaklanması lazım. Doğru oyuncuda aynı oyuncuya talip oluyorsanız birisi çalım yemiş, biri çalım atmış denilebilir ama o pozisyona mı alınacak yoksa başka pozisyon mu ihtiyaç ona da bakıp karar verilecektir” dedi.

Rashica’nın Beşiktaş’a gitmesine üzülüp üzülmediği sorulan Erden Timur, “Yoo, niye? Herhangi bir takıma gidebilir” cevabını verdi.

STOPER MÜJDESİ

Stopere yapacakları takviye konusunda net konuşan Timur, “Stoperdeki takviye de çok değerli bir isim olacak. Takımı çok güçlendirecek biri oyuncu olacak” ifadelerini kullandı.

Matteo Guendouzi transferine ilişkin soruyu cevaplandıran Galatasaraylı yönetici, “Sayılan isimlerin %80’i de olmayan isimler. Guendouzi de o isimlerden birisi. Şu an olmayan bir opsiyon sonradan çıkabiliyor” dedi.

Sergio Ramos konusundaki görüşleri de sorulan Timur, “Sergio Ramos, herkesin listesinde tüm takımların listesinde vardır diye düşünüyorum ama rakamlar… Gelmek istediğimiz seviyenin 5’te 1’i bütçeye sahibiz. Bu sezon Icardi’yi, Angelino’yu, Tete’yi, Kerem Demirbay’ı, Zaha’yı, Halil’i aldık. Bunların hepsi bir plan doğrultusundaydı. Ön planda daha yaratıcı olmalıydık. Hem Galatasaray’ın hem Türk futbolunun gelişmesi için bazı riskleri almanız gerekiyor. Kendini düşünmemen gerekiyor. Hayalimizin en ucundaki isme gidebiliriz. Alma şansın %1 olur. İstenilen bedeli ödeyerek alabilirsin ama doğru mu yaparsın? Kendini alkışlatmak mı istiyorsun, doğruyu mu yapmak istiyorsun?” cevabını verdi.

Ayrılıkların olacağını belirten Timur, “Ayrılıklar çok söz konusu olacaktır. Birileri gidecek, birileri gelecek. Süreç içerisinde ayrılıkları göreceğiz” ifadelerini kullandı.

NICOLAS DOMINGUEZ SORUSU

Bologna’da Nicolas Dominguez’e bir teklif olduğunun belirtilmesine ilişkin ise Timur, “Şunu da bir aramızda konuşalım. Mesela benim bildiğim emin olunmayan bir şey verilmemesi lazım. Şu oyuncuyla 10 milyona imzaladık desem sonra gidip 20 milyon çıksa istifa etmem gerekir. Çünkü paranın ne olduğunu bilmiyorum. Yanıltmak için kimse demez ama tabii ki sizi de anlıyorum haber kaçırmamak lazım da her şeyi dağıtıyor. Sürekli bilgi istemek şeyini biraz azaltalım. Bir kere %30 en az tüm maliyetleri arttırıyor veya bundan alınganlık gösteren kulüpler size oyuncuyu vermiyor çünkü haberi sizin yaptırdığınızı düşünüyor gibi bir durum var. Daha birçok aday var orada” dedi.

Zaniolo’nun Aston Villa’ya transferine de değinen Galatasaraylı yönetici, “Zaniolo için Aston Villa ile bir noktaya gelindi şimdi. Artık son aşamasında diyebilirim. Amacımız orada 35 milyon Euro’luk serbest kalma maddesinin üstünü nasıl getirebiliriz oydu” ifadelerini kullandı. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r