DOLAR 33,0889 0.19%
EURO 36,2200 0.45%
ALTIN 2.630,370,34
BITCOIN 21537481,97%
İstanbul
34°

AÇIK

20:42

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Kırsal Kesimde Görev Yapanlara Tazminat

Kırsal Kesimde Görev Yapanlara Tazminat

KIRSAL KESİMDE GÖREV YAPANLARA MAHRUMİYET TAZMİNATI VERİLMELİDİR

ABONE OL
Ekim 5, 2023 13:05
Kırsal Kesimde Görev Yapanlara Tazminat
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hilmi Şanlı sendikal faaliyetler kapsamında Kars, Ağrı ve Ardahan illerini ziyaret ederek kamu görevlilerinin taleplerini yerinde dinledi

Üyelerle çeşitli etkinliklerde bir araya gelen Şanlı, Ağrı, Kars ve Ardahan illerinde yaptığı konuşmalarda şunları söyledi:

“Kıymetli Arkadaşlarım,Türk milleti Anadolu’ya ruh verdi. Anadolu’yu namus belledi.

Üzerinde gözyaşlarını akıttı, sevinçlerini paylaştı.

Horon tepti, zeybek oynadı, halay çekti. Bar ve misketle güldü.

Ağıtlarını yaktı, düğünlerini yaptı.

Şalvarıyla, başörtüsüyle, al yazmasıyla telli duvaklı gelinleri erlerine kavuştu.

Milletimiz, emin olun ki; tarih boyunca Fırat kadar engin, Dicle kadar mağrur, Ağrı Dağı kadar haşmetli yaşadı.

Her şeyden aziz bildiği vatanının her köşesine kefensiz şehitlerini emanet etti.

Sarıkamış işte burada, Allahuekber Dağları yanı başımızda. Ebul Hasan El-Harekani ve Ahmed-i Hani hazretleri bu bölgede. Aşkın Sarayı İshak Paşa Sarayı ihtişamıyla burada .

Arap Baba Şehitliği, Kars Üçler Şehitliği, Sarıkamış şehitliği, Allahuekber Dağları’nda ölen şehitlerimiz ibret almasını bilenler için bu serhat illerimizde.

Milletimiz aziz vatanı için şiirler yazdı, şarkılar söyledi, türküler besteledi, maniler, deyişler dillendirdi.

Mezhep, köken ya da bir başka farklılık gözetmeden ve asla bunlara takılmadan Allah bir dedi, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (sav) muhteşem tebliğine iman etti.

Ayrılık tanımadı, birlik içinde ve kardeşlik duygularıyla asırlarca son yurdunda tek yürek, tek bilek ve tek millet oldu.

Fitneye geçit vermedi. Daha çok birbirine sarıldı.

Saldırılara aldırmadı. Daha çok kenetlendi.

Tahriklere kapılmadı. Daha çok bütünleşti.

Vatanımızdan bizi atmaya çalışanlara teslim olmadı.

İhanete, melanete ve işgallere kahr etti, buğz  etti ve hepsini çok şükür ki def etti.

‘Allah Allah’ nidalarıyla vatan yaptığımız Anadolu’yu elimizden almaya cüret eden Haçlı zihniyetine defalarca şamarını indirdi.

Ve Türk milleti, içine atılan ayrılık tohumlarına itibar etmedi.

Değerli Hazirun,

Buralarda, sizlerle birlikten olmaktan dolayı büyük bir kıvanç ve mutluluk duydum.

Bu vesileyle başta büyük sultan Alparslan olmak üzere; Anadolu’yu vatanlaştıran, Türkleştiren ve İslamla müşerref kılan kutlu ceddimize en derin hayranlığımla Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.

Ata topraklarımızı mezalime karşı savunan, emperyalist emelleri yok eden ve bu yolda toprağa düşen bütün şehitlerimizin manevi hatıraları önünde tazimle eğiliyorum. Hepsinin ruhu şad olsun.

SERHAT ŞEHİRLERİMİZDE LOJMAN AÇIĞI

Bölgeye İmam-Hatip olarak atanan meslektaşlarımız maalesef lojman sıkıntısıyla karşı karşıya kaldıkları bir gerçektir. Atandıkları köy ve kasabalarda lojman olmayışı ile birlikte kiralık ev dahi bulunmadığından yetkililer, görevlilerimizi barınacak yer bulamadıklarından dolayı başka görevlere almak zorunda kalmaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığı TOKİ ile iletişime geçerek köy ve kasabalarda bu sorunu çözmelerini bekliyoruz.  Aksi takdirde bu köylerde görevli olmayacak, camilerimiz ve köy halkı imamsız kalacaktır.

KIRSAL KESİMDE GÖREV YAPANLARA MAHRUMİYET TAZMİNATI VERİLMELİDİR

Sağlıktan-Eğitime her alanda büyük külfet ve zorlukla karşı karşıya kalan kamu görevlilerinin sıkıntıları acilen giderilerek MAHRUMİYET TAZMİNATI adı altında makul bir rakam tesbit edilerek hem mağduriyet giderilmeli ve hemde buralarda görev yapmak cazibeli hale getirilmelidir.

MANEVİ DANIŞMANLIK MÜESSESESİ DAHA VERİMLİ VE KURUMSAL HALE GETİRİLMELİDİR

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Sağlık Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ile KYK’lar arasında yapılan karşılıklı mutabakatla MANEVİ DANIŞMAN olarak görevlendirilen Din Görevlileri gittikleri kurumlarda ÜVEY muamelesi görerek kendilerine yer gösterilmediğinden şikayetle kendilerine rahat bir çalışma ortamı sağlanmamasının verimli ve azimli çalışmayı olumsuz yönde etkilediğini ifade etmektedirler.  Manevi Danışman olarak görevlendirilen meslektaşlarımızın çalışma odası sorunu çözülmeli ve günlük en az 3 saat ek ders ücreti ve yol parası ödenmelidir. 

TARİHİ VE TURİSTİK CAMİLER GÜVENLİK GÖREVLİLERİ TARAFINDAN KORUNMALIDIR

Tarihi ve turistik özelliği haiz, manevi değeri yüksek, özellikle iç ve dış turizmin çok canlı olduğu cami ve türbelerin temizlik, tertip ve düzenin yanında özellikle güvenlik açısından oldukça sıkıntı arz eden cami ve türbeleri 24 saat koruyacak kolluk kuvvetine acilen ihtiyaç vardır.  Özellikle Serhat Kars İlimizde kale civarındaki Ebul Hasanil Arakâni Hazretlerinin de bulunduğu Ulu cami ve kümbet camilerimizin oldukça korumasız ve güvenliksiz olduğu bir gerçektir. Bu bölgede bulunan park vb. yerlerin tiner, alkol vd kullananlar ile ahlak dışı hal ve hareketlerin oldukça yaygın olduğunu camilere ibadet için giden cemaat dile getirmektedir. Özellikle yatsı ve sabah namazlarına korka korka gittiklerini ifade etmektedirler. Serhat Karsın bu maneviyat ve tarih dolu yerlerinin Valilik, Vakıflar Bölge Müdürlüğü,  Belediye Başkanlığı ve İl Müftülüğü ortak çalışma yapmak suretiyle güvenlik veya bekçi görevlendirilmesini bekliyoruz.”

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hilmi Şanlı ziyaretleri kapsamında, Kars İl Müftüsü Hamza Bayram, Ağrı İl Müftüsü Celal Büyük, Ardahan İl Müftüsü Adem Karadeniz ve İlçe Müftülüklerini ziyaret etti. Ziyarette Türk Diyanet Vakıf-Kars İl Temsilcisi Osman Örs, Ağrı İl Temsilcisi Ömer Özalp, Ardahan İl Temsilcisi Cengiz Bedir ve Türkiye Kamu-Sen’e bağlı şube başkanları eşlik etti.

SENDİKA BÜLTENİ

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r