DOLAR 32,2829 0.18%
EURO 34,9296 0.21%
ALTIN 2.417,48-0,15
BITCOIN 2189858-0,76%
İstanbul
20°

AÇIK

13:07

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

İSTANBUL’DA PAZAR GÜNÜ ÖZGÜR FİLİSTİN MİTİNGİ DÜZENLENECEK

İSTANBUL’DA PAZAR GÜNÜ ÖZGÜR FİLİSTİN MİTİNGİ DÜZENLENECEK

ABONE OL
Ekim 13, 2023 20:10
İSTANBUL’DA PAZAR GÜNÜ ÖZGÜR FİLİSTİN MİTİNGİ DÜZENLENECEK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

? Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, 15 Ekim Pazar günü saat 14.00’te Maltepe Etkinlik Alanı’nda Özgür Filistin Mitingi yapacaklarını söyledi. Yazıcı, ‘Partisi, kimliği, STK’sı, aidiyeti ne olursa olsun Filistin davasına gönül vermiş, oradaki işgale karşı duran, zulme itiraz eden bütün vatandaşlarımızı bekliyoruz. Tertip heyeti olarak almış olduğumuz karar da şudur; alanda sadece Türk ve Filistin bayrağı olacak. Herhangi bir siyasi partinin, STK’nın bayrağına müsaade etmeyeceğiz. Ortak davamız olan Filistin için bir araya geliyoruz’ dedi.

İsrail’in ablukası altındaki Gazze’ye düzenlenen saldırılar ve bölgede yaşananlarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, ‘1946 yılından beri işgalci İsrail Filistin topraklarını işgal etmeye çalışıyor. Filistinliler de meşru müdafaa hakkını kullanmış oldu. Cumartesi gününden beri İsrail şiddetli bir şekilde saldırıyor. Meseleyi şöyle değerlendirmek lazım; her ramazan ayında kutsalımız olan Mescid-i Aksa’ya İsrailli askerler tarafından ayakkabılarla girilerek ses bombası atılarak silahlı bir şekilde oradaki Filistinli Müslümanları öldürdüklerini biliyoruz. Yine Gazze’de Filistinliler çocuklarını, kundaktaki bebeklerini, kimi annesini, babasını, kardeşini evinde, sokakta şehit olmuş şekilde bulabiliyor. Dolayısıyla Filistinliler 70 yıldır, bu zulüm altında yaşıyor. Bunu bütün dünya biliyor’ diye konuştu.

İSRAİL HER GEÇEN GÜN YAPTIĞI ZULMÜN ŞİDDETİNİ ARTIRIYOR

Yazıcı, ‘Orası dünyanın en büyük açık hava hapishanesidir. İlaca, gıdaya ulaşmakta zorluk çekiyorlar. İsrail her geçen gün yaptığı zulmün şiddetini artırıyor. Filistinlilerin su ihtiyacını karşılayacağı kuyuları beton döküp kapatıyorlar, zehir karıştırıyorlar. Orada tam bir katliam var. Ümit ediyoruz ki bu zulüm son bulsun. Ancak bu savaşın nihayete ermesi elbette Filistinlilerin, Müslümanların hukukunu, izzetini, şerefini koruyarak olacaktır’ ifadelerini kullandı.

ALANDA SADECE TÜRK VE FİLİSTİN BAYRAĞI OLACAK

İstanbul’da pazar günü miting yapacaklarını söyleyen Yazıcı, ‘Saadet Partisi ve Milli Görüş Hareketi olarak Filistin meselesinde her zaman öncülük yaptık. Pazar günü Maltepe Etkinlik Alanı’nda saat 14.00’te Özgür Filistin Mitingi düzenliyoruz. Bu miting bir parti mitingi ya da STK mitingi değil. Biz çağrıda bulunduk ancak partisi, kimliği, STK’sı, aidiyeti ne olursa olsun Filistin davasına gönül vermiş, oradaki işgale karşı duran, zulme itiraz eden bütün vatandaşlarımızı bekliyoruz. Tertip heyeti olarak almış olduğumuz karar da şudur; alada sadece Türk ve Filistin bayrağı olacak. Herhangi bir siyasi partinin, STK’nın bayrağına müsaade etmeyeceğiz. Ortak davamız olan Filistin için bir araya geliyoruz. Mitingi yapmaya karar verdiğimizde destek olan siyasi partiler oldu. Bunlar Hür Dava Partisi, Gelecek Partisi’dir. Mecliste temsil edilen tüm siyasi partilere davet mektubumuzu ulaştırdık. Milletimizi Filistin davasına destek olmak için pazar saat 14.00’te Maltepe Etkinlik Alanı’na bekliyoruz’ dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

İstanbul Filistin Sp Politika Güncel Haberler

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r